Centropol: Zprostředkovatelé energetických aukcí musí podléhat kontrole a regulaci

15. 10. 2018

Všichni, kdo jednají s konečným spotřebitelem o dodávce energií, ať už zastupují konkrétního obchodníka nebo jsou v pozici aukčního zprostředkovatele, by měli podléhat stejným pravidlům.

Etické kodexy Energetického regulačního úřadu ani Asociace nezávislých dodavatelů energií zde nic nezmohou. „Centropol prosazuje, aby každý obchodník byl na odpovídající profesionální úrovni. Chceme, aby své znalosti potvrdil povinnou zkouškou. Jen tak by mohl od státní autority obdržet certifikaci, bez které by se nemohl zapojit do prodeje energetických komodit, ať už jako přímý prodejce nebo jako zprostředkovatel,“ říká Aleš Pospíšil, manažer vnějších vztahů společnosti Centropol, předního dodavatele elektřiny a plynu. Tomu ostatně odpovídá i situace v pojišťovnictví, kde se nekalé praktiky podařilo tímto způsobem výrazně omezit.

 

Zdroj: 10.10.2018 - zitusti.cz, zitteplice.cz

VÝPRODEJ LOŇSKÝCH CEN

Začala u nás netypická akce – vyprodáváme loňské ceny energií. Ušetřete s loňskými cenami na elektřině až 21 % a na plynu až 15 %. Nevěříte? Přijďte na jednu z našich akčních poboček a přesvědčte se.

Totální výprodej loňských cen – úspora až 21%