Zkušení obchodníci s energiemi šetří rozpočty domácností

18. 10. 2018

V zimních měsících domácnosti spotřebují více elektřiny a plynu na svícení i topení. Rostoucí spotřeba vytváří logicky tlak i na naše peněženky. 

 

Zkušení obchodníci s energiemi jsou na tuto situaci připraveni, elektřinu i plyn na burze nakupují včas a často využívají nižších cen v průběhu roku.

 

To potvrzuje i Vít Brůha, manažer nákupu energií společnosti Centropol: “Nákup elektřiny i plynu vždy pečlivě plánujeme a snažíme se maximálně využívat poklesu cen na burzách k výhodným nákupům. Díky tomu můžeme zákazníkům dávat dobrou cenu.”

 

I příští rok očekávají dodavatelé energií další nárůst cen plynu i elektřiny. Měl by být ale pozvolný, spíše v jednotkách procent.

 

V případě elektřiny bude záležet také na situaci v Německu, kde na konci roku nastává větrná sezóna. S příchodem zimních měsíců větrné elektrárny produkují více elektřiny a tato situace by se mohla příznivě projevit také v burzovních cenách.

 

“Pokud povane setrvalý a stabilní vítr, mohly by se ceny elektřiny v závěru roku stabilizovat či dokonce mírně snížit,” doplňuje Brůha.

 

 

Zdroj: 17.10.2018 - kurzy.cz