CENTROPOL ENERGY NAVYŠUJE KAPITÁL

15. 7. 2016

Jaromír Chabr, ředitel společnosti a člen představenstva CENTROPOL ENERGY, a.s. k tomu uvedl: „Po úspěšném začlenění služeb virtuálního operátora z počátku roku 2015 je plánovaná integrace interních servisních služeb dalším logickým krokem v rámci naší strategie soustředit všechny relevantní aktivity na jednom místě. Věříme, že prohloubená integrace přispěje k tomu, abychom našim zákazníkům i nadále poskytovali služby v té nejvyšší kvalitě.“ 

Mezi hlavní důvody zásadní ekonomicko – administrativní změny je zefektivnění a tedy zlevnění řady finančních operací. Centropol tak chce ještě více těžit z výhod, které má jako alternativní dodavatel proti hlavním hráčům na trhu. „Dokážeme poskytovat všechny služby ve vysoké kvalitě, ale s nižšími náklady než velké společnosti. Díky tomu jsme schopni neustále nabízet atraktivní ceny a zajímavé bonusy pro naše zákazníky,“ vysvětluje majitel společnosti Aleš Graf.

Jednou z velkých konkurenčních výhod Centropolu je také jeho moderní zabezpečení provozu a zejména dat o zákaznících, které patří k nejšpičkovějším na domácím trhu. „Data o zákaznících jsou to nejcennější, co firma má a přiměřeně tomu jsme nastavili jejich ochranu,“, potvrzuje ředitel ICT Lukáš Komín. Už při vstupu do sídla firmy v Ústí nad Labem vidíte vstupy na otisky prstů, kódování přístupů a kvalitní bezpečnostní monitoring celé budovy. Stejně precizně pracuje společnost také se všemi klíčovými daty.

CENTROPOL působí na trhu s elektřinou již od roku 2002 a je jedním z největších alternativních dodavatelů v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává zhruba 330 tis. zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky Centropolu patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti, více než polovina krajů, krajských měst a řada nemocnic. CENTROPOL dodává energie také maloobchodním sítím, malým a středním podnikům, sedmi zoologickým zahradám, a mnoha dalším společnostem.

CENTROPOL ENERGY, a.s. se v letech 2014-2016 třikrát umístil v žebříčku Czech TOP 100 a stal se jednou z největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2015 téměř osmi miliard korun. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v září 2013.