Domácnosti díky alternativním dodavatelům elektřiny ušetřily již miliardu

18. 7. 2013

"Úspora pro domácnosti ve výši téměř jedné miliardy korun v posledních třech letech je jasným důkazem toho, že uvolnění trhu s elektřinou a zvýšení konkurence pro dominantní dodavatele mělo, a stále má, smysl. Alternativní dodavatelé se svou nabídkou nižších cen silové elektřiny, také pro domácnosti výrazně zmírnili cenové dopady solárního boomu v České republice," řekl obchodní ředitel a člen představenstva CENTROPOL ENERGY Lukáš Pokrupa. Ve výpočtu úspor přitom nejsou zahrnuti firemní zákazníci.

V roce 2010 činila úspora pro domácnosti, které odebíraly elektřinu od alternativních dodavatelů přibližně 180 milionů korun. V loňském roce již přitom vzrostla na více než 460 milionů korun. "Tyto uspořené finanční prostředky mohly české domácnosti věnovat například na zábavu či relaxaci, což je pro každého bezpochyby příjemné," dodal Lukáš Pokrupa.

Dodávky elektřiny od alternativních dodavatelů na konci roku 2012 využívalo na 640.000 domácností, což je téměř 15 procent z celkového počtu domácností. O dva roky dříve to bylo  necelých 250.000 domácností, což je něco málo přes 5 procent z celkového počtu domácností.