FOND CENTROPOL – ENERGIE POMÁHÁ podpořil Střekováček

30. 6. 2016

Pěvci Národního divadla, symfonický orchestr a mladí talentovaní herci v rolích slavné dvojice Voskovec a Werich. To vše bylo k vidění a slyšení během několikadenního 1. ročníku benefiční akce, která se uskutečnila v ústeckém kině Hraničář. Slavné operní árie zazpíval například Daniel Klánský, který nyní hostuje v opeře Rudá Marie, Michaela Kapustová, která jela turné s operou Rusalka po celé Anglii a Jana Sibera účinkující ve více než 40 reprízách v letní stagioně Opery Mozart ve Stavovském divadle.

Druhou část charitativního koncertu zahájila zakladatelka FONDU CENTROPOL – ENERGIE POMÁHÁ Lenka Graf, která diváky potěšila muzikálovými hity jako Over The Rainbow a I Could Have Danced. „Benefiční akce byla velkým zážitkem. Setkání s řadou skvělých umělců, kteří mají velké srdce, je něco, na co se nezapomíná,“řekla po vystoupení Lenka Graf. Během koncertu zazněly i operní árie z děl Mozarta, italské romantické bel canto, italský, francouzský i domácí repertoár.

V dalších dnech diváky také výborně bavili mladí herci Tomáš Kočárník a Jakub Khan, kteří se skvěle chopili slavných forbín Voskovce a Wericha. Z Osvobozeného divadla pak zazněly známé písně v podání studentů Daniela Matouška, Veroniky Martincové a také Petry Svobodové.

Dobročinný FOND CENTROPOL – ENERGIE POMÁHÁ byl nedávno oceněn také v rámci vyhlašování žebříčku nejvýznamnějších firem CZECH TOP 100, kde obdržel zvláštní cenu poroty za dlouhodobý přínos v oblasti podpory neziskového sektoru.