Ministerstvo spravedlnosti bude elektřinu odebírat od CENTROPOL ENERGY

16. 9. 2013

Již druhým rokem bude elektřina od CENTROPOL ENERGY napájet sítě v budovách soudů, státních zastupitelství, v justiční akademii a dalších institucích spadajících pod ministerstvo spravedlnosti. „Je to podruhé, co jsme díky našim nízkým cenám vyhráli veřejnou soutěž na dodavatele energie pro ministerstvo spravedlnosti a zároveň už po několikáté, kdy se naším klientem stala velká organizace veřejné správy, “ říká obchodní ředitel a člen představenstva CENTROPOL ENERGY Lukáš Pokrupa. Zákazníky CENTROPOL ENERGY jsou vedle ministerstev také kraje, krajská města a další obce, které díky firmě šetří veřejné prostředky.

Zakázku na dodávky téměř 20 GWh elektřiny vyhrál CENTROPOL ENERGY na Českomoravské komoditní burze Kladno. „Důvodem je především schopnost naší společnosti výhodně nakupovat a tedy i levně prodávat,“ vysvětluje Lukáš Pokrupa.

O společnosti CENTROPOL ENERGY
CENTROPOL ENERGY, a.s. působí na trhu s elektřinou již od roku 2007 a je v současné době jejím největším alternativním dodavatelem v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává více než 350.000 zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky CENTROPOL ENERGY patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo životního prostředí, několik krajů a krajských měst. CENTROPOL ENERGY dodává energie také maloobchodním řetězcům OKAY, SIKO koupelny, maloobchodní síti ENAPO, řadě společností provozujících lázeňské domy nebo České národní bance.

CENTROPOL ENERGY, a.s. je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. Tržby společnosti dosáhly v loňském roce podle auditovaných výsledků šest miliard korun, což je o 29 procent více než v roce 2011. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v pondělí 9.9. 2013.