První plnohodnotný virtuální operátor v síti Vodafonu bude CENTROPOL TELECOM

28. 5. 2013

„Hledali jsme vhodného partnera, se kterým bychom spojili své síly v rámci modelu tzv. plnohodnotného virtuálního operátora. Jsme velice hrdí na to, že se jím stala právě skupina CENTROPOL, významný dodavatel energie s velkým obchodním potenciálem“, říká Colin Shea, viceprezident pro strategii, plánování a regulaci Vodafonu a dodává: „Pro zvolený koncept spolupráce je zásadní, že zákazník uzavírá smluvní vztah přímo se společností CENTROPOL TELECOM, která si zajišťuje vlastní produkty, ceny i marketing. Vodafone dodává pouze síťovou infrastrukturu“.

„Uzavření smlouvy se společností Vodafone je pro nás klíčovým krokem pro spuštění plnohodnotného virtuálního operátora na podzim tohoto roku. Z uzavřené dohody budou profitovat především naši zákazníci, pro které připravujeme velmi zajímavou nabídku výhodných mobilních služeb a zároveň i dodávek energií. Ceníme si u našeho obchodního partnera férového jednání“, říká Aleš Graf, majitel skupiny CENTROPOL.

Spolupráce Vodafonu a společnosti CENTROPOL TELECOM se tedy vydává jinou cestou, než tomu dosud bylo u většiny českých virtuálních operátorů. Nejedná se pouze o model přeprodávání služeb operátora pod jinou značkou, ale o plnohodnotné provozování veškerých služeb v pronajaté síti a to zejména služeb tarifních.

Skupina CENTROPOL, která se dosud zaměřovala především na dodávky elektřiny a plynu, bude nabízet hlasové, datové i roamingové služby zatím především pro zákazníky s paušálním tarifem. Operátorům chce konkurovat hlavně nižší cenou. Distribuce bude z počátku probíhat existujícími prodejními kanály, které jsou zaměřeny na fyzické osoby, případně drobné podnikatele. Novým i stávajícím zákazníkům nabídne skupina CENTROPOL komplexnější balíček služeb, čímž získá nespornou konkurenční výhodu na trhu.