Vyhledat na webu
Zavřít

Cena elektřiny podle denního trhu

Ideálním řešením při průběhovém měření v odběrném místě.  Dynamické určení ceny elektřiny podle denního trhu.

Mám zájem

Proč Spotově
bez závazku?

 • Aktuální průměrná cena elektřiny k 23. 07. 2024 3 094 Kč/MWh vč. DPH 
  (2 558 Kč/MWh bez DPH). Cena je pouze orientační. Přesná cena se odvíjí od vaší spotřeby, vývoje cen na trhu a sjednané smlouvy.
 • Smlouva bez časového závazku s měsíční výpovědní lhůtou
 • Online správa i komunikace

Kdy přemýšlet
o spotovém produktu?

1) Když máte na vašem odběrném místě průběhové měření (toto je totiž zákonnou podmínkou pro sjednání spotového produktu) – tuto informaci zjistíte ve vaší smlouvě o připojení, kterou od vás budeme vyžadovat.

2) Máte výrobnu s instalovaným výkonem do 50 kWP– fotovoltaickou elektrárnu.

3) Sledujete energetický trh nebo máte dokonce chytré řešení, pro řízení energetického provozu vaší domácnosti a rádi víte, na čem jste? Preferujete dynamické určení ceny? Pak je pro vás produkt Spotově bez závazku vhodný. Cena se odvíjí podle burzy a za elektřinu vždy platíte podle současného vývoje. Přesná cena se odvíjí od vaší spotřeby, vývoje cen na trhu a sjednané smlouvy.

Aktuální průměrná cena elektřiny

Cena je pouze orientační. Přesná cena se odvíjí od vaší spotřeby, vývoje cen na trhu a sjednané smlouvy.

Napište nám!

Nejčastější dotazy našich zákazníků

 • Jak zjistím, zda mám průběhové měření?

  Pokud máte nainstalovanou a zprovozněnou fotovoltaickou elektrárnu, budete mít i elektroměr s průběhovým měřením. Ověřit si to můžete u svého distributora.

 • Co je to průběhové měření?

  Průběhové měření elektřiny je metoda měření spotřeby elektřiny, která umožňuje sledovat spotřebu v  krátkých časových intervalech v průběhu dne, týdne nebo dokonce roku.

 • Jak se stanovují zálohy?

  Úvodní výši záloh vám nastavíme ve výši vycházející z vaší očekávané spotřeby a údajů o vývoji spotových cen. Protože se vaše cena bude pružně měnit v reálném čase, mohou se částky, které za energie hradíte (a s nimi i vypořádání záloh), meziměsíčně velmi lišit.

 • Jak probíhá fakturace?

  Každý měsíc na základě vaší skutečné spotřeby. S fakturou od nás obdržíte i přehled vaší spotřeby a ceny trhu v jednotlivých časových úsecích .

 • Kdo určuje cenu na denním trhu?

  Organizátorem krátkodobého trhu s elektřinou i plynem je operátor trhu, OTE a.s.

 • Co když začne cena dlouhodobě růst?

  Díky měsíční výpovědní době a době neurčité můžete situaci začít řešit v podstatě okamžitě. Například přechodem na Fixní produkt, kde přesně budete vědět, jakou cenu budete mít pro další sjednané období. Současně si vyhrazujeme právo v návaznosti na vývoj cen na trhu změnit sjednaný způsob výpočtu ceny a to i případně nastavením klasického ceníku. O takové změně bychom Vás informovali a Vám by vzniklo právo na výpověď ze Smlouvy.