Vyhledat na webu
Zavřít

Státní podpora vám pomůže s vysokými náklady na bydlení

Čerpejte podporu na úpravy bydlení, jako je zateplení střechy, výměna oken, instalace fotovoltaiky a další. Program zároveň nevyžaduje, abyste měli finance předem.

Více informací ->

Příspěvek na bydlení

Pomůže vám pokrýt náklady na bydlení a to včetně energií. Pro domácnosti, které mají náklady na bydlení vyšší, než je stanovená část příjmů celé jejich domácnosti.

Doplatek na bydlení

V případě, že vaše příjmy nejsou dostatečné a situaci nezlepší ani příspěvek na bydlení, doplatek by měl zajistit, že po úhradě nezbytných nákladů zůstane potřebná část na živobytí.

Příspěvek na dítě

Jednorázový mimořádný příspěvek 5 000 Kč na každé dítě pro rodiny, které mají roční příjem nižší než 1 milion korun. Dále pak opakovaná podpora vyplácená nezaopatřenému dítěti.

Mimořádná okamžitá pomoc

Pokud nastane mimořádně nepříznivá situace, kterou je potřeba řešit okamžitě,
je možné požádat o jednorázovou dávku.

Pomoc v hmotné nouzi

Pokryje úhradu základních životních potřeb členů společné domácnosti. Jedná se o potraviny, oblečení, obuv, hygienické potřeby apod.

Zastropování cen silové elektřiny a zemního plynu a odpuštění POZE (599 Kč/měsíc vč. DPH) bylo platné do 31. 12. 2023.

V případě, že si nevíte rady, obraťte se na nejbližší pracoviště Úřadu práce nebo kontaktujte poradenskou linku na telefonním čísle +420 800 779 900
(provozní doba po a st: 8:00-17:00, út a čt: 8:00-15:00 a pá: 8:00-13:00).

Šetřit energiemi má smysl

Hledáme a počítáme pro vás další tipy, jak snížit spotřebu elektřiny vaší domácnosti. Našim zákazníkům je dokonce přidáváme do každé faktury.