Prohlédněte si naše tipy na snížení spotřeby a spočítejte si, kolik můžete doma ušetřit.

Úspora energií je stále to neúčinnější řešení

Nespoléhejte pouze na zastropované ceny. Využívejte i další možnosti, které vám pomůžou efektivně šetřit za energie. Projděte si s námi několik užitečných tipů, rad a informací, které vám pomůžou snížit výdaje.

energy

Našim zákazníkům pomáháme šetřit slevou
na výrobky Samsung

Poskytujeme našim zákazníkům rady, jak mohou snížit spotřebu energie, aktualizujeme kalkulačky s výpočtem úspory při výměně starého spotřebiče za nový, úspornější.
Nyní mohou šetřit i při nákupu spotřebičů.

Co dělat dál?

Doba je složitá, ale panika určitě není na místě.
Co můžete vy konkrétně udělat, aby vysoké ceny energií zatížily váš rozpočet co nejméně?

money

Zkuste snížit svou spotřebu

Připravili jsme pro vás několik úsporných opatření, díky kterým můžete snížit svou spotřebu energií. Rozhodnutí, zda se vám konkrétní opatření vyplatí, je jen na vás. Mrkněte na naše užitečné rady a spočítejte si případnou úsporu přímo pro sebe.

ZJISTIT VÍCE
money

Čerpejte podporu od státu

Dvě hlavní formy pomoci jsou Úsporný tarif a Příspěvek na bydlení. Tu první dostanete automaticky a nemusíte dělat vůbec nic. O tu druhou formu podpory si naopak musíte zažádat. Jaký formulář použít a kolik vám která pomoc přinese? Všechno jsme pro vás sepsali.

ZJISTIT VÍCE
money

Zkontrolujte si nastavení záloh

Správný dodavatel zkontroluje vaše zálohy sám od sebe. Pokud si tím nejste jistí, nebojte se svého dodavatele zeptat. Dobře nastavené měsíční zálohy jsou jedním z opatření proti nepříjemnému překvapení ve vyúčtování. 

money

Převeďte si energie a získejte bonus

Svým zákazníkům pomáháme šetřit všemi možnými způsoby. Přejděte k nám a získejte unikátní slevu na výrobky Samsung. Za online převod energií pak získáte navíc 500 Kč na nákup v Datartu. Obojí můžete využít na nákup třeba úspornějších spotřebičů.

PŘEJÍT ONLINE

Co vás ještě zajímá?

Projděte si nejčastější dotazy našich zákazníků.

 • Co mám dělat, když nemohu hradit tak vysoké náklady?

  V takovém případě vám může pomoci stát, který připravil několik forem podpory pro domácnosti, které můžou mít potíže s placením vyšších nákladů za energie.  Jednou z možností je i příspěvek na bydlení. Další možnosti najdete v našem přehledu.

   

 • Jak získám potvrzení o uhrazených nákladech za energie?

  Potvrzení o uhrazených nákladech na bydlení, jejichž součástí jsou energie, vám na požádání vystaví váš dodavatel energií. Pokud jste zákazník Centropolu,  kontaktujte naši zákaznickou linku 478 575 555.

 • Jak zjistím, kdy mám vysoký a kdy nízký tarif?

  Konkrétní časy spínání HDO (Hromadné dálkové ovládání) se liší – a to nejen pro jednotlivé distributory elektřiny, ale nemusí se shodovat ani v jedné ulici. Pokud vám soused sdělí časy spínání HDO pro jeho domácnost, neznamená to, že budete mít stejné. Dokonce se mohou měnit i ze dne na den. Zpravidla je ale distributoři mění jednou za několik měsíců, proto byste je měli čas od času zkontrolovat.

  Časy spínání HDO najdete na stránkách svého distributora, nezáleží tedy na vašem dodavateli elektřiny.

   

 • Na jakou distribuční sazbu mám nárok?

  Vždy záleží na tom, jaké spotřebiče doma používáte, zda elektřinou jen svítíte a vaříte, ohříváte vodu nebo topíte. Další informace o distribučních sazbách najdete zde.

 • Co říká energetický štítek na spotřebičích?

  Energetický štítek stručně, jasně a přehledně charakterizuje spotřebič z hlediska jeho energetické náročnosti. Značení složené z řady písmen, symbolů a piktogramů je mezinárodně srozumitelné a umožňuje spotřebitelům jednotlivé produkty snadno vzájemně porovnávat, aby si mohli vybrat a koupit ten nejúspornější. Energetické štítky se používají více než čtvrt století a původně zavedené kategorie přestaly postupně vyhovovat moderním výrobkům. K písmenům proto začala přibývat znaménka +, někdy i procenta a celý systém byl příliš komplikovaný. Navíc prakticky všechny produkty na trhu spadaly do třídy A s různým počtem znamének + a ostatní kategorie zůstávaly prázdné. Více informací zde

Nechte si posílat užitečné informace

Právě jsme vydali nový časopis Céčko, který je plný užitečných rad a tipů na úspory. Přidali jsme tam i informace o vládní pomoci, zastropování cen a příspěvku na bydlení.

Novinky z oblasti úsporných opatření vám budeme rádi zasílat rovnou do vaší e-mailové schránky.