Vyhledat na webu
Zavřít

Cena plynu podle denního trhu

Ideálním řešením při průběhovém měření v odběrném místě.  Dynamické určení ceny plynu podle denního trhu.

Mám zájem

Proč Spotově
bez závazku?

 • Aktuální průměrná cena plynu k 21. 07. 2024 1 589 Kč/MWh vč. DPH
  (1 314 Kč/MWh bez DPH). Cena je pouze orientační. Přesná cena se odvíjí od vaší spotřeby, vývoje cen na trhu a sjednané smlouvy.
 • Smlouva bez časového závazku s měsíční výpovědní lhůtou
 • Online správa i komunikace

Kdy přemýšlet
o spotovém produktu?

1) Když máte na vašem odběrném místě průběhové měření (toto je totiž zákonnou podmínkou pro sjednání spotového produktu) – tuto informaci zjistíte ve Vaší smlouvě o připojení, kterou od Vás budeme vyžadovat.

2) Máte výrobnu s instalovaným výkonem do 50 kWp – fotovoltaickou elektrárnu.

3) Sledujete energetický trh nebo máte dokonce chytré řešení, pro řízení energetického provozu vaší domácnosti a rádi víte, na čem jste? Preferujete dynamické určení ceny? Pak je pro vás produkt Spotově bez závazku vhodný. Cena se odvíjí podle burzy a za plyn vždy platíte podle současného vývoje. Přesná cena se odvíjí od vaší spotřeby, vývoje cen na trhu a sjednané smlouvy.

Aktuální průměrná cena plynu

Cena je pouze orientační. Přesná cena se odvíjí od vaší spotřeby, vývoje cen na trhu a sjednané smlouvy.

Napište nám!

Získat náš spotový produkt nebylo nikdy jednodušší.  Zavoláme vám a vše vyřídíme.

Časté dotazy našich zákazníků

 • Jak zjistím, zda mám průběhové měření?

  Pokud máte nainstalovanou a zprovozněnou fotovoltaickou elektrárnu, budete mít i elektroměr s průběhovým měřením. Ověřit si to můžete u svého distributora.

 • Co je to průběhové měření?

  Průběhové měření elektřiny je metoda měření spotřeby elektřiny, která umožňuje sledovat spotřebu v  krátkých časových intervalech v průběhu dne, týdne nebo dokonce roku.

 • Jak se stanovují zálohy?

  Úvodní výši záloh vám nastavíme dle předpokládané spotřeby a aktuálních dat o vývoji jednotkové ceny vypočtené dle sjednaného vzorce.

 • Jak probíhá fakturace?

  Každý měsíc na základě vaší skutečné spotřeby. S fakturou od nás obdržíte i přehledový excel s vaší spotřebou a cenou trhu v jednotlivých časových úsecích .

 • Kdo určuje cenu na denním trhu?

  Organizátorem denního trhu je operátor trhu, OTE a.s.

 • Co když začne cena dlouhodobě růst?

  Díky měsíční výpovědní době a době neurčité můžete situaci začít řešit v podstatě okamžitě. Například přechodem na Fixní produkt, kde přesně budete vědět, jakou cenu budete mít pro další sjednané období. Současně si vyhrazujeme právo v návaznosti na vývoj cen na trhu změnit sjednaný způsob výpočtu ceny a to i případně nastavením klasického ceníku. O takové změně bychom Vás informovali a Vám by vzniklo právo na výpověď ze Smlouvy.