Vážení zákazníci, omlouváme se, ale operátoři na naší zákaznické lince v těchto dnech řeší větší počet požadavků, než je obvyklé. Abyste se vyhnuli čekání na telefonu, využijte naši samoobsluhu. Pokud vám letos končí závazek, budeme vás brzy kontaktovat s novou nabídkou a cenou ještě více pod stropem. Více informací

Jaká je návratnost investice do fotovoltaiky

S fotovoltaickou elektrárnou se vaše domácnost stane částečně energeticky soběstačná. Jak vysoké jsou náklady na její pořízení, kolik můžete čerpat z dotací a kdy se vynaložené náklady vrátí si spočítejte v přiložené kalkulačce.

Počítá se s modelovým výkonem solárních panelů, s hybridním střídačem, se sklonem střechy 35° a orientací na jih, která je považovaná za optimální. Pokud je střecha orientovaná jiným směrem, mohou se skutečné výsledky lišit. Přesnou konfiguraci i cenovou nabídku připraví na vyžádání náš partner společnost Viapower s.r.o.

Zároveň jsou zohledněny aktuální podmínky pro získání dotací Nová zelená úsporám a cena elektřiny obvyklou na trhu ve výši 4 700 Kč/MWh, která je navýšena o modelové ceny distribuce dle zadané distribuční sazby, systémové služby, daň z elektřiny a DPH.