Vyhledat na webu
Zavřít

Trápí vás nedoplatky za elektřinu či plyn? Nastavte si správně výši záloh

Trápí vás nedoplatky za elektřinu či plyn? Nastavte si správně výši záloh

Přeplácet či doplácet? Toť otázka! Když si výši měsíčních (nebo čtvrtletních) záloh nastavíte moc vysoko, budou vám peníze chybět v každodenním rozpočtu. Když budete mít zálohy příliš nízké, čeká vás po roce nepříjemné překvapení v podobě nedoplatku. V Centropolu vám vždy ochotně poradíme, jak si nastavit výši záloh, abyste platili přesně tolik, kolik spotřebujete.

Pro změnu výše záloh stačí pár kroků

Najděte své poslední vyúčtování a přijďte s ním do našeho zákaznického centra. Nebo nám zavolejte na číslo 478 575 555. Společně zjistíme, co bylo příčinou nedoplatku a nastavíme zálohy tak, abyste nemuseli nic doplácet, případně abyste neplatili zbytečně moc.

Potýkáte se u svého současného dodavatele příliš často s nedoplatky? Přejděte k Centropolu – pomůžeme vám zálohy nastavit správně. 

Překvapil vás nedoplatek? Toto můžou být důvody nečekaně vysoké faktury

Špatné zařazení do distribuční sazby

Každá domácnost spadá do určité distribuční sazby. V praxi to znamená, že cena za elektřinu závisí na spotřebičích, které využíváte. A právě v této oblasti lze významně ušetřit. Energeticky náročnější přístroje (např. bojlery nebo různé systémy vytápění) mohou během dne využívat levnější proud. A tak je zbytečné platit za elektrický bojler vyšší cenu ve vysokém tarifu v sazbě D02d, když můžete využít sazbu D25d s nižším tarifem pro ohřev vody.

Zkrácené fakturační období 

Pokud se při změně dodavatele netrefíte přesně do fakturačního období, stává se, že platíte více. Třeba faktura vystavená na 3 měsíce místo obvyklých 12 je několikanásobně vyšší než ta, která vám přijde po celém roce. Pokud se navíc jedná o zimní měsíce, nemusí zálohy ani pokrýt spotřebu, protože v zimě se hodně topí.

Příliš staré či naopak nové spotřebiče 

Čím starší spotřebič, tím větší spotřeba energie. Proto je potřeba zařízení v domácnosti čas od času obměnit. Dejte si však pozor, aby nové spotřebiče nebyly příliš energeticky náročné, případně jejich spotřebu průběžné sledujte. Obecně platí, že s koupí nového zařízení se náklady na energie zvyšují. A tak je dobré na to myslet třeba před tím, než si pořídíte klimatizaci. 

Přírůstek v domácnosti

Když se rodina rozroste o dalšího člena (ať už miminko či domácího mazlíčka), znamená to větší spotřebu energií. Přece jen se více vaří, pere a pečuje o teplo domácnosti.  

Zvýšení regulovaných poplatků nebo zdražení komodit na energetickém trhu

Příčinou vyšší ceny energií mohou být i rozhodnutí Energetického regulačního úřadu. Vydávají se vždy na podzim s platností od 1. ledna následujícího roku a patří mezi ně například poplatek za distribuci, ekologická daň nebo poplatek za elektroměr. Stejně tak může dojít ke zvýšení dodávek energií kvůli zdražení komodit – to ovšem dodavatel oznamuje prostřednictvím webových stránek, e-mailem nebo dopisem.

Už nechcete řešit nedoplatky? Přejděte k Centropolu!

Nechte nám na tu sebe číslo a my se vám během pár okamžiků ozveme. Společně pak vyřešíme všechno potřebné.