Vyhledat na webu
Zavřít

Slušný dodavatel poradí a pomůže s výběrem smlouvy

Blesk, 17. 9. 2021

Stěhujete se?
Nezapomeňte na přepis energií

Pohodlné bydlení je základem spokojeného života. Příjemné prostředí může zajistit stejně dobře vlastní dům či byt stejně jako garsonka v podnájmu. Člověk zkrátka potřebuje kout, kde může spočinout. A záleží na konkrétní životní etapě, co od takového místa očekáváme, a jak by mělo vypadat, abychom se právě tam cítili jako doma. Naše priority se v čase mění a s nimi i to, co chceme od svého bydlení. Student má jiné požadavky než početná rodina nebo pár ve středních letech, když děti už opustily rodné hnízdo. Několikrát za život se nám tak stává, že se stěhujeme. Stěhování znamená významnou změnu, přináší spoustu očekávání, plánů a nadějí. Jedna kapitola se uzavírá, aby se další mohla otevřít, těšíme se na nové prostředí, na zajímavá setkání…

Chystáte se i vy změnit bydliště? Nebo plánujete koupi, prodej či pronájem nemovitosti? V takovém případě nezapomeňte na přepis energií. Že vás něco takového ani nenapadlo? Nevadí. Není to nic složitého a rádi vám s tím poradíme. Jedná se vlastně o ukončení smlouvy mezi dodavatelem elektřiny či plynu a původním nájemníkem nebo majitelem objektu a uzavření nové smlouvy s novým nájemníkem nebo majitelem.

Podle zavedené praxe je totiž každá smlouva na odběr energií definována jménem zákazníka a adresou odběrného místa, takže když se mění majitel nebo nájemník, tedy zákazník, musí se změnit i smlouva a provést její přepis. Kromě už zmíněných důvodů k tomu dochází také při vypořádání dědictví, úmrtí nebo při ztrátě zdravotní způsobilosti, kdy se člověk nadále není schopen starat o svůj dům či byt. A jak už to u podobných administrativních operací bývá, jsou k přepisu energií potřeba určité náležitosti a také čas k jejich vyřízení. Ten čas ovšem nutně nemusí být váš.

Slušný dodavatel s přepisy energií pomáhá


Stačí se obrátit na Centropol a nám bude potěšením se o celý proces přepisu energií postarat. Na vás pak bude jen dodat příslušné dokumenty a podepsat, co je třeba. Jaké doklady jsou nutné konkrétně ve vaší situaci a kde je můžete získat, vám samozřejmě vysvětlíme. A přepis pro vás zařídíme i v případě, že dodávku energií do daného odběrného místa dosud zajišťoval jiný dodavatel. Dobře víme, že zdaleka ne každý má talent k „úředním“ úkonům, a co je pro naše specialisty hračka, může být pro někoho noční můrou. Jistě jsou ve vašem životě mnohem důležitější a zajímavější věci, kterým se chcete věnovat. Váš přepis energií proto s důvěrou přenechte nám.

Pokud se za námi vypravíte do některého z našich 11 zákaznických center, kromě podrobných informací od nás získáte i dárek v podobě stěhovacího balíčku. V něm na vás čeká pár věcí, které se při stěhování mohou hodit: krabice a lepicí páska, protože těch není nikdy dost, energetický nápoj pro obnovení ztracených sil, praktický seznam a propisku, abyste na nic nezapomněli.

Jakou smlouvu uzavřít?


Oblast energetiky a její zákonitosti mohou běžným spotřebitelům připadat komplikované, proto jsme se rozhodli něco s tím udělat. Chceme překládat energetiku do srozumitelného jazyka všem, kdo o to mají zájem. S přepisem energií samozřejmě souvisí i otázka, jaký typ smlouvy zvolit. Smlouvy s dodavateli energií se uzavírají na dobu neurčitou, nebo na dobu určitou. Vypovězení smlouvy ze strany odběratele před uplynutím sjednané doby přináší riziko smluvních sankcí. Když ale dojde ke změně podmínek, jako je například zvýšení ceny, odběratel se může i ze smlouvy na dobu určitou vyvázat dřív.

Současné ceny energií táhne vzhůru zvýšená poptávka a snaha vyspělých států omezit emise skleníkových plynů odklonem od výroby elektřiny s využitím fosilních paliv. Situace, jakou právě prožíváme, je naprosto mimořádná a dosud nikdy nenastala. Ceny elektřiny a zemního plynu na velkoobchodních trzích se meziročně prakticky zdvojnásobily a jejich růst se dosud nezastavil. Analytici se neshodují na tom, jaký vývoj můžeme očekávat. Předpokládají ale, že ceny se ještě mohou zvýšit. Pokud by tomu tak skutečně bylo, jeví se jako nejvhodnější strategie uzavřít smlouvu na dodávku energií s fixací ceny na následující dva, možná i tři roky.