Vyhledat na webu
Zavřít

Mám nedoplatek nebo přeplatek

Mám přeplatek nebo nedoplatek

Drobný přeplatek obvykle znamená, že máte správně nastavenou výši záloh a neplýtváte energiemi. Nedoplatek nebo podezřele vysoká částka na faktuře může mít více příčin. Společně je odhalíme.

Kdy mi přijde přeplatek?

Datum splatnosti přeplatku naleznete tučně na přední straně vyúčtování. Vyúčtování je možné zkontrolovat v detailu v Samoobsluze v sekci „Přehled plateb a vyúčtování“. Toto datum označuje den, kdy nejpozději odesíláme přeplatek z našeho účtu. V případě platby složenkou má Česká pošta na její vystavení až 5 pracovních dnů. Platba bankovním převodem může trvat až 3 pracovní dny od data odeslání.

Dokdy mám uhradit nedoplatek?

Datum splatnosti nedoplatku naleznete tučně na přední straně vyúčtování. Nedoplatek je potřeba uhradit nejpozději do tohoto data. Pokud by byl s placením nějaký problém, dejte nám vědět. Společně to vyřešíme.

Proč mám nedoplatek?

Zvýšená spotřeba

Možná jste minulý měsíc koupili novou ledničku nebo Vám naopak zlobí ta stará. Možná máte nový přírůstek v rodině nebo jen přijel na delší návštěvu kamarád. Každopádně došlo ke zvýšenému odběru energií a zálohy tak nepokryly celou spotřebu. Porovnejte aktuální vyúčtování s předešlými fakturami, a pokud si nárůst spotřeby neumíte vysvětlit, kontaktujte nás. Podíváme se na to.

Chyba v odečtu

Váš distributor energií nám mohl předat chybný odečet, který neodpovídá skutečnosti. Zkontrolujte údaje na faktuře s údaji na Vašem elektroměru nebo plynoměru. Pokud se odečty neshodují, podejte reklamaci faktury na e-mailu obchod@centropol.cz nebo na tel. 478 575 555. Dáme to do pořádku.

Nezaúčtované platby

Některé Vaše platby k nám mohly dorazit až po vystavení vyúčtování. Zahrneme je do faktury za další období. Pokud jste si jistí, že jste platbu uhradili, ale ve vyúčtování chybí, kontaktujte nás. Vyřešíme to.