Vyhledat na webu
Zavřít

Distribuční sazba

Ověřte si, jestli máte správně nastavenou distribuční sazbu a velikost jističe. Můžete ročně ušetřit i 940 korun.

Vhodné pro všechny distribuční sazby

Problematika distribučních sazeb a jističů se může zdát na první pohled složitá, ale určitě to není žádná astrofyzika. Je ovšem potřeba se v tom trochu zorientovat a požadovat to, na co máte nárok a co je pro vás nejvýhodnější. Příkladů může být hned několik.

Když například vlastníte nemovitost, kterou příliš nevyužíváte a je tam nízká spotřeba (např. 0,12 MWh za rok), určitě je zbytečné mít sazbu D02d. Jednoduchou formální změnou na D01d, která má sice dražší cenu za odebranou elektřinu, ale levnější poplatky za distribuci, můžete ročně ušetřit 940 korun.

Stejně tak na chalupě, kterou navštěvuje převážně o víkendech a na které je bojler, je škoda mít sazbu D25d pro bojlery, když můžete mít D61d pro víkendové využití. Tam totiž běží nízký tarif od pátku do neděle a ne jen 8 hodin denně. Díky tomu vám pak při roční spotřebě 2 MWh spadne do kapsy 2 650 korun.

Jednoduše můžete i zapomenout změnit sazbu po dostavbě domu či rekonstrukci bytu, zdědit ji po předchozím nájemníkovi nebo ji prostě neověříte po stěhování. Velice podobně je to pak s jističem. A od toho jsme tady my, abychom se na to s vámi podívali. Můžou to být totiž skutečně zajímavé částky.