Vážení zákazníci, omlouváme se, ale operátoři na naší zákaznické lince v těchto dnech řeší větší počet požadavků, než je obvyklé. Abyste se vyhnuli čekání na telefonu, využijte naši samoobsluhu. Pokud vám letos končí závazek, budeme vás brzy kontaktovat s novou nabídkou a cenou ještě více pod stropem. Více informací

Trouba

Křupavé kuře nebo mramorová bábovka udrží rodinu u jednoho stolu, ale co si budeme povídat, bez trouby to nepůjde. Jak takové dobroty upéct úsporněji?

Vhodné pro: všechny distribuční sazby

klasické (obyčejné) elektrické troubě sálá teplo z topného tělesa pouze v její horní a dolní části.

Zato horkovzdušná trouba je vybavena větrákem, který rozproudí horký vzduch po celé troubě a díky tomu ušetří energii.

Při zapnutí funkce „horký vzduch“ se v troubě tvoří vyšší teplota. Pokud je v receptu doporučená teplota 180 °C pro klasické pečení, při použití horkého vzduchu bude stačit teplota o 10 °C nižší, tedy 170 °C.

My vám pro pečení doporučujeme jednoduchou změnu. Místo režimu ohřev shora a zdola, zapněte funkci horký vzduch a ročně ušetříte až 1 262 Kč. Pořídíte-li si novou úspornější troubu, může to být i 1 482 Kč.

Další tip: Pokaždé, když troubu otevřete, teplota uvnitř klesne o cca 10 °C. Pokud to tedy není nutné, třeba kvůli podlévání masa, omezte zbytečné otvírání a nakukujte pouze skrz prosklená dvířka.

Spočítejte si úsporu přímo pro sebe s pomocí naší tabulky.