Vyhledat na webu
Zavřít

KULTURA: Ústecká předpremiéra filmu Úsměvy smutných mužů již zítra v kině Hraničář

jvpress.cz, 9. 7. 2018

ÚSTÍ NAD LABEM – Tragikomedie Úsměvy smutných mužů se zítra, tedy v úterý 10. července představí českým divákům na předpremiéře v Ústí nad Labem. Právě severočeská metropole a Ústecký kraj vytvořily filmu atraktivní kulisu. Dva týdny strávili filmaři v psychiatrické léčebně v Petrohradě, štáb se objevil v restauraci Na Rychtě, točilo se při ústeckém půlmaratonu.

Projekce syrového snímku podle románové předlohy spisovatele Josefa Formánka o cestě ze závislosti na alkoholu proběhne od 19.00 hodin v ústeckém kině Hraničář.

Diváky před zahájením projekce potěší účast hlavních postav snímku Davida Švehlíka, Jaroslava Duška, Ivana Fraňka, ale i Karla Ondrky, Lenky Graf aj., a také režiséra Dana Svátka a dalších tvůrců filmu. Na předpremiéru dorazí i ústecký rodák Josef Formánek, který od 18 hod. v Hraničáři bude mít svou autogramiádu.

Přítomna bude primátorka města Ústí nad Labem Věra Nechybová, zástupci generálního partnera filmu Centropolu a další významní hosté. Na plátnech českých kin se film objeví 12. července 2018.

Autor: Milan Mostýn