Vyhledat na webu
Zavřít

Konec zastropování cen elektřiny a plynu

Vládou nastavený cenový strop skončil 31. 12. 2023.  Našli jsme řešení, aby naši zákazníci v roce 2024 neplatili zasmluvněné vysoké ceny, ale bylo třeba zohlednit situaci, kdy jsme energie nakupovali na velkoobchodních trzích za vyšší cenu.

Všem našim zákazníkům, kteří mají zasmluvněnou cenu nad stropem a smlouva jim končí v průběhu roku 2024 nebo později, posíláme návrh na změnu smlouvy s novými cenami. Záleží nám na tom, aby naši zákazníci neplatili za energie vysoké ceny.

Přesto se náklady na energie ještě zvýší kvůli novým regulovaným cenám distribuce.
Od 1. 1. 2024 hradí domácnosti i podnikatelé poplatek za obnovitelné zdroje energií (POZE)
ve výši 599 Kč/MWh (vč. DPH).

Spočítejte si, jaké budou vaše roční náklady a měsíční záloha po úpravě regulovaných cen. Porovnat je můžete s předchozím rokem. Rozdílné ceny budou u distribučních sazeb a dle distribučního území.

Státní podpora pro domácnosti

Vysoké ceny energií, potravin a dalšího zboží mohou dostat domácnosti do finančních problémů. Využijte na pomoc s úhradou vysokých nákladů státní podporu, která je k dispozici.
Jaké státní příspěvky můžete získat?

Šetřit energiemi má smysl

Stále nám záleží na tom, abyste měli všechny potřebné informace a věděli, kde je opravdu efektivní začít šetřit. Proto pro vás hledáme a počítáme stále nové tipy, jak snížit spotřebu elektřiny vaší domácnosti. Našim zákazníkům je dokonce přidáváme do každé faktury.