Vyhledat na webu
Zavřít

Přední prodejce energií Centropol zvýšil tržby na sedm miliard Kč

cz.energyhub.eu, 15. 7. 2018

Přední dodavatel elektřiny a plynu Centropol Energy zvýšil loni meziročně tržby na 7,1 miliardy korun. V roce 2016 tržby této ústecké firmy činily 6,8 miliardy korun. Cílem společnosti je v příštích letech zvýšit počet zákazníků o třetinu. ČTK to řekl manažer vnějších vztahů Centrolpolu Aleš Pospíšil.

Koncem loňského roku dosahoval počet odběrných míst Centropolu přes 302.000. Z toho 246.500 bylo odběratelů elektřiny a takřka 55.500 odběratelů plynu. Za loňský rok se mezi dodavateli plynu ocitl Centropol na čtvrtém místě v počtu odběrných míst a stejnou příčku měl i mezi dodavateli elektřiny.

Snahou firmy je podle Pospíšila nabídnout konkurenceschopnou cenu elektřiny a plynu na trhu, ale i dostát tomuto závazku po dobu trvání smluvního vztahu. „Tímto směrem se ubírá i rozhodování při tvorbě cenových nabídek, kdy preferujeme jistotu a férovost ceny pro naše zákazníky před možnou spekulací a líbivou nabídkou nízkých cen komodity naší konkurence, třeba i za cenu spekulace či ztráty,“ uvedl manažer.

Cenu elektřiny ani plynu společnost loni nezvyšovala. Hospodářský výsledek před zdaněním byl 28 milionů korun. „Výrazně jsme investovali do kamenných poboček a našich zaměstnanců. Současně bylo naší snahou efektivněji nastavit řízení ve firmě a zbavit se zbytečných nákladů,“ uvedl manažer za společnost, která zaměstnává 304 lidí. Udržet si pracovníky se podle Pospíšila firma snaží prostřednictvím vyšších mezd, než je průměr, a také prostřednictvím benefitů.

Centropol se podle Pospíšila chce výrazně angažovat v zavádění chytrých technologií do domácností, obcí a firem a nabídnout zákazníkovi celkový servis.

Jediným majitel společnosti Centropol Energy je Aleš Graf, který je současně předsedou představenstva. Do úzkého vedení společnosti patří dva členové představenstva Tibor Flašík, ředitel zákaznické zkušenosti, a Zdeněk Martinec, finanční ředitel.