Vyhledat na webu
Zavřít

Předpremiéru Úsměvů smutných mužů i debatu s tvůrci a herci si Ústí užilo

zitusti.cz, 12. 7. 2018

Tvůrci, herci a sponzoři představili divákům v Ústí nad Labem syrový snímek o cestě ze závislosti na alkoholu, který vzniknul na motivy románu ústeckého rodáka Josefa Formánka.

Filmu o cestě ze závislosti na alkoholu vytvořil atraktivní kulisu Ústecký kraj a severočeská metropole. Dva týdny strávili filmaři v psychiatrické léčebně v Petrohradě, štáb se objevil v restauraci Na Rychtě, točilo se při ústeckém půlmaratonu. Ve filmu si zahráli i ústečtí divadelní herci Jiří Maryško a Marta Vítů.

Samotné projekci předpremiéry v ústeckém kině Hraničář předcházela debata s tvůrci a herci. Na dotazy odpovídali a debatovali režisér Dan Svátek a Josef Formánek, a herci Jaroslav Dušek, Ivan Franěk, Ondřej Havlík, Rosťa Novák st.,  Anežka Zeminová či sopranistka Lenka Graf. Diváci film ocenili dlouhým potleskem.

„Jsme ctitelé Formánkových knih, milujeme dobré filmy a náš ústecký kraj, který hraje ve filmu důležitou roli. Nabídnout pomoc filmu, to byla pro nás jasná výzva,“ řekl Aleš Graf, majitel společnosti Centropol Energy, generálního partnera. V českých kinech se film objeví 12. července.