Potřebujete
pomoci s přepisem
energii?

V životě nastává spoustu situací, kdy se potřebujete soustředit na to důležité. Je však potřeba myslet i na nezbytné záležitosti, jako je přepis energií. Abyste s ním nemuseli ztrácet tolik času, rádi vám pomůžeme.

Přepisy elektřiny

Přepisy plynu

Vy se ptáte – my odpovídáme

 • Co je přepis odběrného místa?

  Potřebujete přepsat smlouvu na elektřinu nebo plyn na někoho jiného z důvodu stěhování, úmrtí nebo pronájmu/koupi/prodeji nemovitosti? Pak se jedná o přepis odběrného místa, neboli se na jedné adrese střídají dva různí zákazníci. Se zákazníkem vyřešíme situaci ať už odebírá energie od nás nebo od jiného dodavatele. V případě, že jste u jiného dodavatele, vyřídíme tento požadavek společně se změnou dodavatele a dohodneme se s původním dodavatelem na ukončení smlouvy.

 • Jak dlouho to trvá?

  Snažíme se přepis provést obvykle do 2 až 4 týdnů. Záleží hlavně na tom, jak rychle nový zákazník podepíše smlouvu o dodávce a pošle nám ji zpátky. Když při přepisu zároveň měníte dodavatele energií, pak to může trvat déle. V takovém případě se totiž musíme dohodnout na ukončení smlouvy s původním dodavatelem.

 • Jaké doklady budu potřebovat?

  Všechny informace, které budete k vyplnění potřebovat, najdete ve své faktuře nebo ve smlouvě se současným dodavatelem. K tomu po vás budeme chtít číslo a stav elektroměru nebo plynoměru. Je možné, že k vaší žádosti budeme potřebovat ještě nějaké přílohy, třeba plnou moc. Záleží totiž na distribučním území, na kterém se vaše odběrné místo nachází. Každý distributor má trochu jiné podmínky.

 • Proč je dobré uvádět stavy elektroměru / plynoměru?

  Stavy elektroměru nebo plynoměru jsou důležité pro původního dodavatele. Ten k těmto nahlášeným stavům uzavře fakturační období a u nového odběratele tímto stavem začíná počáteční stav.

 • Proč nebyl přijatý stav elektroměru / plynoměru, který jsme uvedli v žádosti?

  Nahlášený stav elektroměru / plynoměru zřejmě neodpovídal předpokládanému stavu. Např. je nižší, než poslední vyúčtovaná faktura.