Projděte si užitečné rady, které vám pomohou lépe zvládat nárůst cen energií.

Přepis energií bez zbytečného papírování

Život přináší řadu situací, kdy je potřeba převést energie. Díky nám se můžete soustředit na to důležité – sebe a své blízké. Administrativu okolo elektřiny a plynu nechte klidně na nás.

Přepisy elektřiny

Přepisy plynu

Vy se ptáte – my odpovídáme

 • Co je přepis odběrného místa?

  Potřebujete přepsat smlouvu na elektřinu nebo plyn na někoho jiného z důvodu stěhování, úmrtí nebo pronájmu/koupi/prodeji nemovitosti? Pak se jedná o přepis odběrného místa, neboli se na jedné adrese střídají dva různí zákazníci. Se zákazníkem vyřešíme situaci ať už odebírá energie od nás nebo od jiného dodavatele. V případě, že jste u jiného dodavatele, vyřídíme tento požadavek společně se změnou dodavatele a dohodneme se s původním dodavatelem na ukončení smlouvy.

 • Jak dlouho to trvá?

  Snažíme se přepis provést obvykle do 2 až 4 týdnů. Záleží hlavně na tom, jak rychle nový zákazník podepíše smlouvu o dodávce a pošle nám ji zpátky. Když při přepisu zároveň měníte dodavatele energií, pak to může trvat déle. V takovém případě se totiž musíme dohodnout na ukončení smlouvy s původním dodavatelem.

 • Jaké doklady budu potřebovat?

  Všechny informace, které budete k vyplnění potřebovat, najdete ve své faktuře nebo ve smlouvě se současným dodavatelem. K tomu po vás budeme chtít číslo a stav elektroměru nebo plynoměru. Je možné, že k vaší žádosti budeme potřebovat ještě nějaké přílohy, třeba plnou moc. Záleží totiž na distribučním území, na kterém se vaše odběrné místo nachází. Každý distributor má trochu jiné podmínky.

 • Proč je dobré uvádět stavy elektroměru / plynoměru?

  Stavy elektroměru nebo plynoměru jsou důležité pro původního dodavatele. Ten k těmto nahlášeným stavům uzavře fakturační období a u nového odběratele tímto stavem začíná počáteční stav.

 • Proč nebyl přijatý stav elektroměru / plynoměru, který jsme uvedli v žádosti?

  Nahlášený stav elektroměru / plynoměru zřejmě neodpovídal předpokládanému stavu. Např. je nižší, než poslední vyúčtovaná faktura.