Vyhledat na webu
Zavřít

Levnější energie
Měsíčně se změnou

Flexibilní produkt dodávek elektřiny s cenou fixovanou vždy na 1 měsíc. Meziměsíční změny probíhají podle vývoje tržní ceny a o všech vás budeme informovat minimálně 30 dní předem e-mailem.

 • Elektřina pro měsíc květen 2024 —  2 488 Kč/MWh s DPH
 • O ceně jste e-mailem vždy informování předem
 • Výpovědní lhůta 1 měsíc

Měsíčně se změnou

Je pro nové zákazníky, kde se smlouva uzavírá na dobu neurčitou s pravidelně aktualizovanou cenou každý měsíc. O její výši budete vždy informování předem e-mailem. Zde naleznete přehled o produktu Měsíčně se změnou. který vám přiložíme ke smluvní dokumentaci. Pročtěte si jej před sjednáním.

Zde dokument ke stažení

Proč produkt Měsíčně se změnou?

Benefity z klesajících cen komodit

Cena fixovaná vždy na 1 měsíc umožňuje profitovat z klesajících cen elektřiny. (Nezaručuje však trvale nízkou cenu, protože na trhu, kde se komodita nakupuje, cena měsíčního produktu kolísá.)

 

Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou

Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou s nefixovanou cenou, která se zpravidla mění každý měsíc. Po 36 měsících trvání dodávek přecházíte na produkt Bez závazku (doba neurčitá) s cenou platnou k datu změny produktu.

 

 

ruka drží telefon s nápisem hotovo a úsměvem Centropolu

Výhody online sjednání

Vše vyřídíte z pohodlí domova, sjednání ceny i podpis smlouvy. Veškerá komunikace je také bez papírů a vyúčtování najdete v online samoobsluze.

Měsíčně se změnou je primárně pro zákazníky, kteří:

 • nemají průběhové měření spotřeby (typ C)
 • se orientují na energetickém trhu a upřednostňují volnost před závazky s dlouhodobou fixací ceny.
 • kteří chtějí operativně reagovat na situaci a vyčkat s případným uzavřením závazku s delší fixací na příznivější cenový vývoj. Velkou flexibilitu vám umožní krátkodobé stanovení ceny vždy na jeden měsíc a jednoměsíční výpovědní lhůta.
Spočítat zálohu

Vývoj cen elektřiny Měsíčně se změnou

Detailní ceník

Aktuálně nabízený
Elektřina

MĚSÍČNĚ SE ZMĚNOU

Segment: Domácnost

Distribuční rok: 2024

Platnost: od 01. 05. 2024 do 31. 05. 2024

Aktuálně nabízený
Plyn

MĚSÍČNĚ SE ZMĚNOU

Segment: Domácnost

Distribuční rok: 2024

Platnost: od 01. 05. 2024 do 31. 05. 2024

Zajímá Vás spíše fixní cena?

Pokud po zvážení všech okolností dospějete k závěru, že produkt Měsíčně se změnou pro Vás není vhodný, je to naprosto v pořádku. Rádi pro Vás i tak zajistíme výhodnou cenu energií s možností výběru doby závazku.

Na co se nás zákazníci ptají?

 • Musím mít průběhové měření?

  Nemusíte. Pro tento typ produktu stačí i běžný elektroměr, průběhové měření nepotřebujete.

 • Jak se dozvím cenu na příští měsíc?

  Nejpozději 30 dnů před změnou dostanete e-mail s cenou na následující období. Pokud takové oznámení nedorazí, platí stávající cena.

  Ceny na jednotlivé měsíce budeme aktualizovat i této webové stránce.

 • Co mám dělat, když s cenou nebudu souhlasit?

  Velmi rychle můžete reagovat přesmluvněním a přechodem na produkt s fixovanou cenou.

  Aktuální nabídku ostatních produktů uvádíme na webových stránkách.

  Změna ceny může být případně i důvodem k ukončení smlouvy. Standardní výpovědní doba je 1 kalendářní měsíc a začíná běžet od 1. dne měsíce následujícího. Je možné ji uplatnit i při poklesu ceny. Růst ceny Vás opravňuje k výpovědi smlouvy k 10. dni před datem účinnosti nové ceny.

 • Musím každý měsíc posílat samoodečty?

  Samoodečty nejsou nutné. V ročním vyúčtování na základě řádného odečtu uvidíte časové úseky po jednotlivých měsících s příslušnou cenou a vaší spotřebou. Pro přesnější určení spotřeby si můžete samoodečty pohodlně zadat v naší samoobsluze.

 • Je to opravdu jenom na měsíc? Musím po měsíci odejít?

  Na měsíc fixujeme cenu a pro další měsíc ji měníme podle vývoje ceny komodity na trhu a opět ji na měsíc zafixujeme.

  Smlouva je na dobu neurčitou a má výpovědní lhůtu 1 měsíc (standardně mají takové smlouvy tříměční  výpovědní lhůtu). Měsíční výpovědní doba znamená, že v případě přesmluvnění nebo ukončení bude změna trvat pouze 1 měsíc (od prvního dne následujícího měsíce). Charakter  produktu, tj. měční změna ceny, držíme po dobu 3 let. Pokud neprojevíte zájem o pokračování nebo jinou změnu, potom po 3 letech automaticky přejdete na standardní produkt Bez závazku (doba neurčitá). 

 • Když se cena mění, jak to bude se zálohami?

  V případě výrazného výkyvu ceny, necháme zálohy přepočítat a pošleme nový platební kalendář.

Co je dále zajímá?

 • Jak jste se k ceně pro daný měsíc dostali?

  Zjednodušeně řečeno s dvouměčním předstihem sledujeme každý den konečné ceny na měsíčním trhu na PXE, ze kterých potom počítáme průměr. Ten násobíme koeficientem zohledňujícím výkyvy ve spotřebě. Tak pro vás získáme cenu pro daný měsíc. Přesný způsob výpočtu je uvedený ve smlouvě. 

 • Co mám dělat když chci přejít na standardní produkt s fixovanou cenou?

  Můžete nás kontaktovat na našem e-mailem či na telefonním čísle, případně na sebe nechat kontakt a my se vám ozveme. Nebo nás také můžete navštívit na některém z našich zákaznických center.

 • Jak poznám, že je ten správný čas na přechod na fixovaný produkt?

  Na to není jednoduchá odpověď. Měčně se změnou proto doporučujeme zákazníkům, kteří se o vývoj cen zajímají nebo chtějí zajímat. Zjednodušeně lze říci, že vhodná doba přichází v okamžiku, kdy dochází k výraznému výkyvu cen na burze (např. na základě změn geopolitické situace v Evropě a jejím okolí), nebo když je cena měčního produktu dlouhodobě vyšší než cena fixovaného. Krátkodobý nárůst ceny (především v zimě kvůli vyšší poptávce), lze očekávat. Vyšší cenu v zimě potom musí kompenzovat cena komodity v letních měsících. Pokud se tak neděje, je ten správný čas na fixaci. 

 • Jaká je frekvence fakturace?

  Dle vašeho odběrného místa. Standardně roční a při průběhovém měření měsíční.

 • Co to je obchodní cena?

  Obchodní cena je cena dodavatele. Tedy neregulované složky ceny. V ceníku pak pod názvem „Cena silové elektřiny“ a „Cena za odebraný zemní plyn“ a Stálý měsíční plat.

 • Je pro mě výhodná smlouva s fixní cenou nebo produkt s měsíčním určením ceny?

  Zde záleží na Vašich osobních preferencích. Pokud chcete produkt, který svou cenou rychle reaguje na vývoj na trhu (budete sledovat vývoj cen) a zároveň nemáte průběhové měření nebo nechcete spotový produkt, tak je pro Vás lepší měsíční určení ceny. Pokud chcete mít dlouhodobou jistotu ceny a vědět, kolik budete přesně platit za sjednané časové období, tak pro Vás spíše doporučujeme fixní cenu. 

Sjednejte si cenu elektřiny profitující z klesajících cen

Zařiďte si smlouvu s pravidelně aktualizovanou cenou na dobu neurčitou s předběžným oznámením ceny.