Vyhledat na webu
Zavřít

Naše zákazníky chceme dostat pod cenový strop

web-zastropovani

Možnost výběru

U nás si zákazníci mohou zvolit, zda si zafixují aktuální ceny energií, nebo budou dále vyčkávat s ceníkem bez závazku. A změnu pak mohou udělat kdykoli.

web-newsletter

S péčí a pochopením

Naše služby stále zlepšujeme a nasloucháme tomu, co říkáte. Sbíráme zpětnou vazbu, abychom se zaměřili na to, co naše zákazníky pálí. Třeba změnit si zálohy v samoobsluze.

Férové ceny

Pro rok 2023 jsou ceny elektřiny a plynu zastropované. Aktuálně již můžeme nabídnout novým i našim zákazníkům nižší ceny,
s fixací na 1 – 2 roky nebo i bez závazku.

Připravili jsme pro vás kompletní přehled státní podpory, která pomáhá pokrýt náklady spojené bydlením.

ZJISTIT VÍCE ->

Nejčastější dotazy k novým ceníkům a úpravě záloh

 • Pošta mně doručila novou smluvní dokumentaci pozdě. Jak mám postupovat?

  Novou smlouvu podepište a pošlete zpět k nám  v odpovědní obálce. My ji zpracujeme i přesto, že doporučený termín již uplynul. Budeme Vás pak informovat o zpracování.  

 • Kde uvidím aktuální výši záloh?

  Aktuální výši Vašich záloh najdete v online Samoobsluze. Zjistíte jejich výši, termíny úhrady i historii plateb. Můžete zde také zadat požadavek na změnu výše záloh.

  Optimální nastavení záloh ověřujeme pravidelně, obvykle s vyúčtováním. Přesto může nastat situace, kdy vzhledem k růstu cen energií upravíme výši záloh a pošleme vám nový platební kalendář. Do obdržení nového platebního kalendáře samozřejmě platí stávající výše záloh.

  V případě, že ještě nemáte vytvořený svůj přístup do samoobsluhy, můžete tak sami učinit přímo tady.

 • Upravíte mi zálohy?

  S ohledem na úpravu ceny provádíme revizi nastavení záloh a pokud vyhodnotíme, že by mohl vzniknout vyšší přeplatek, případně nedoplatek, zašleme Vám platební kalendář s upravenými zálohami. Do té doby zůstává v platnosti stávající předpis záloh. 

 • Co dělat, když jsem odeslal dodatek a nic se neděje?

  O zpracování smlouvy vás budeme informovat SMS zprávou. V tomto období zpracováváme více dokumentů než je obvyklé, proto se termín zpracování může prodloužit.

 • Jak poznáte, kolik elektřiny/plynu spotřebuji před a po změně ceny?

  Při změně ceny za dodávku elektřiny/plynu například po konci fixace nebo při úpravě ceníku provádí odhad stavu elektroměru/plynoměru sám dodavatel. Aktuální stav měřidla stanovujeme vždy kvalifikovaně na základě zákazníkovy předchozí spotřeby v kombinaci s údaji o předpokládané spotřebě pro dané odběrné místo podle takzvaného typového diagramu dodávky, který vyjadřuje průměrný roční průběh spotřeby. Jde o běžnou praxi. Pokud chcete mít spotřebu plně pod kontrolou, pak můžete provést samoodečet k datu změny ceny. Stačí údaj opsat z elektroměru či plynoměru, poslat nám jej prostřednictvím Samoobsluhy a my to ve vyúčtování zohledníme. I meziroční pokles spotřeby, například díky šetření, se kterým vám rádi poradíme, bude poměrně přesně promítnut k datu změny ceny. Kontrolní samoodečet můžete provádět kdykoli během roku. Po zaslání samoodečtu zvláštní fakturu nezasíláme, samoodečet zohledníme v ročním vyúčtování. Pro uznání samoodečtu je potřeba splnit tyto podmínky:

  Samoodečet nesmí být starší než 30 dní.
  Nahlášený stav musí být v souladu s předchozími stavy měřidel zjištěnými samoodečtem či distributorem.

  V případě dvoutarifových distribučních sazeb (D25d, D26D, D27d, D57d) musí odběratel nahlásit stav obou tarifů a musí odečíst hodnotu pouze před desetinnou čárkou.

  Samoodečet nelze uznat, pokud byl již v jeho době naplánován odečet distributorem, nebo pokud již dodavatel vystavil fakturu.

   

 • Kdy se dozvím, jaká bude výše poplatků za distribuci pro rok 2024

  Ceny distribuce pro následující rok vydává ERÚ v polovině prosince. Návrh nových cen, který ještě není finální,  je od listopadu zveřejněn na webu ERÚ. 

Šetřit energiemi má smysl

V době rostoucích cen energií nám záleží na tom, abyste měli všechny potřebné informace a věděli, kde je opravdu efektivní začít šetřit. Proto pro vás hledáme a počítáme stále nové tipy, jak snížit spotřebu elektřiny vaší domácnosti. Našim zákazníkům je dokonce přidáváme do každé faktury.