Vyhledat na webu
Zavřít

Nadační fond ENERGIE POMÁHÁ

Cílem nadačního fondu je podporovat vzdělávání, zdravý životní styl a umělecké aktivity dětí. V této době chceme věnovat pozornost jejich vzdělávání i v oblasti energetiky.

Energetika je složitá disciplína, ale my hledáme ty nejvhodnější formy, jak ji jednoduše a lidsky vysvětlit. Získat znalosti o úsporném využívání energií v domácnosti je pro spoustu rodin velmi důležité a může pomoci snížit náklady na chod domácnosti.

Jak na drahou elektřinu

V letošním roce jsme pro základní školy připravili projektové dny. Setkáváme se s dětmi z 8. a 9. tříd a učíme je porozumět nejen samotnému využívání energií, ale hlavně jejich úsporám.

Povídáme si se žáky o efektivní spotřebě energií v jejich fiktivních i skutečných domácnostech a ukazujeme si, kde je možné šetřit.

Odměny za zpracované projekty na téma úspora elektřiny poskytly společnosti Samsung Electronics a Immax.

Tipy a rady na úspory

Připravili jsme kalkulačky, které pomůžou spočítat optimální spotřebu celé domácnosti. Popisujeme rady a tipy, jak se starat o energeticky náročné spotřebiče, proč je vyměnit za úsporné a kolik je možné ušetřit, když se o nějaký stupeň stáhne vytápění či ohřev vody.

Podívejte se zde

Kontakty
info@energie-pomaha.cz
+420 778 819 145

Zakladatelé nadačního fondu
Mgr. Lenka Graf, Ing. Aleš Graf, MBA
Vaníčkova 1594/1,
400 01 Ústí nad Labem