Vyhledat na webu
Zavřít

Do call centra Centropolu volají stovky lidí. Jejich dodavatelé zdražují

Metro, 15. 5. 2018

Rodina v domku nebo velkém bytě může u Centropolu oproti jiným dodavatelům energií ušetřit za elektřinu a plyn v průměru 7500 korun ročně.

Call centra Centropolu evidují v posledních pěti měsících, zejména letos v dubnu a květnu, enormní nárůst dotazů na možnost přejít k tomuto významnému dodavateli elektřiny a plynu v ČR. Od konce loňského roku oznámilo totiž několik dodavatelů energií zvýšení cen elektřiny o 4 až 6 %. Centropol zvýšení energií neplánuje, naopak nabízí řadu zajímavých ceníků a produktových řad.

Naproti tomu Centropol zvýšení energií neplánuje a naopak nabízí řadu zajímavých ceníků a produktových řad. Ve srovnání s jiným dodavatelem může zákazník v rodiném domku ušetřit za energie i 7500 Kč. Záleží na celkové na spotřebě, ale u rodiny s nízkou spotřebou elektřinou je to oproti konkurenci tisícovka za rok.

„Lidé často volají kvůli převodům, je to více než dříve. Ale také se ptají, co mají dělat, když se stěhují, nebo řeší různé platby či pohledávky,“shodují se operátoři call centra Centropolu v Ústí Zuzka Jancurová a Vít Mudrik. Podle odhadů pracovníků call centra je mezi volajícími v poslední době více jak pětina zákazníků, kteří zjišťují podmínky přechodu k Centropolu. Ještě před půl rokem byl počet zájemců o změnu dodavatele nižší.

Call centrum poradí zajímavé ceníky

Co se týká stávajících zákazníků Centropolu, ti se hlavně vyptávají na ceníky a možnosti úspor. Zuzka Jancurová a Vít Mudrik se setkali i s telefonáty, kdy volající, obvykle to jsou starší osoby, řešili situaci, kdy se nechali přemluvit obchodními zástupci jiného dodavatele či podomními prodejci k podpisu smlouvy, a pak zjistili, že je pro finančně nevýhodná.

Řada volajících by si ráda povídala s operátory call centra o své životní situaci, na to bohužel není moc času. Musí reagovat rychle a nedopustit, aby další zákazník čekal. A daří se to – obsluha zvedne telefon do 20 sekund až 74 % volajícím. Přitom call centrum řeší 700 i více telefonátů denně, každý z operátorů několik desítek hovorů. V mezičase se nenudí, odpovídá na písemné dotazy v e-mailu.

Spokojený operátor – spokojený zákazník

Mezi čtyřmi desítkami kolegů a kolegyň se operátoři Centropolu Zuzka Jancurová a Vít Mudrik cítí dobře. Ostatní jsou ochotní přijít na přesčas, pomáhají si. Vycházejí si vstříc v nástupu na směnu, která začíná už v 7 hodin a končí v 20 hodin, aby měli zákazníci možnost si během dne zavolat podle potřeby. „Snažíme se, aby naši operátoři v call centru byli v pohodě. Jen tak mohou být příjemní vůči zákazníkovi. Daří se nám udržovat atmosféru rodinné firmy a fajn vztahy mezi pracovníky,“ říká manažerka call centra Yvonna Rothbauerová. Její názor potvrzuje letošní průzkum mezi zaměstnanci Centropolu, podle něhož je absolutní většina z nich spokojena s pracovním prostředím a 96 % příznivě hodnotí vztahy k nadřízeným.

Spokojenost operátorů je dána i tím, že jsou motivováni učit se nové informace a mít možnost kariérního, tedy i platového růstu. A jak Yvonna Rothbauerová dodává: „Práce v call centru není lehká, ale zajímavá. Jen nám tu trochu chybí muži. Věk, vzdělání nehraje takovou roli, jen chuť jednat s lidmi, ochota učit se a být dobře naladěný“.