Vyhledat na webu
Zavřít

Před utkáním s Německem zpívala Lenka Graf obě hymny

Deník, 5. 9. 2017

Severočeská sopranistka zpívala před dvaceti tisíci fotbalovými fanoušky.

Ústí nad Labem, Praha – Zajímavé spojení vznikne, když na vrcholovém sportu zazní operní zpěv. Tento zážitek si mohly vychutnat desetitisíce příznivců fotbalu společně s reprezentanty Česka a Německa. Protože právě jim před kvalifikačním zápasem v Praze zpívala hymnu ústecká sopranistka Lenka Graf.

„Je pravda, že fotbal moc nesleduji, ale na páteční večer dlouho nezapomenu. Byl to pro mne velký zážitek,“ ohlíží se blonďatá sopranistka.

„Dvacet tisíc diváků v hledišti, to se vám jen tak nepoštěstí! Vše dobře dopadlo, i němečtí přátelé byli spokojeni s mojí výslovností,“ neskrývá pěvkyně nadšení a směje se.

„No a potom začal fotbal. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, co se na hřišti děje. Měla jsem ale kolem sebe skvělé průvodce včetně své dcery Karolínky, která je na Floridě členkou dívčího fotbalového týmu,“ popisuje spokojená maminka.

„Zůstaly jsme tedy až do konce. Vyhrát se sice tentokrát České republice nepodařilo, ale všichni na stadionu tleskali.

To na mě opravdu zapůsobilo. Říká se, že na fotbale se jen píská a nadává, ale tady byli fanoušci opravdu skvělí. Věřím, že to není moje poslední zkušenost s fotbalem,“ dodává Graf.

Pěvkyně žije střídavě v Ústí nad Labem a USA. Jejím manželem je majitel společnosti Centropol Energy Aleš Graf.