CENTROPOL ENERGY loni získal 23.000 zákazníků, má jich přes 356.000

27. 1. 2014

„Přestože získávat nové zákazníky je díky vzrůstajícímu konkurenčnímu prostředí stále těžší, podařilo se nám oslovit dalších 23 tisíc nových zákazníků. Většinu nově získaných odběratelů tvoří domácnosti, ale podařilo se nám také, zejména díky úspěchům v elektronických aukcích, získat mnoho zákazníků ze státní správy a samosprávy. Získali jsme tak například tři ministerstva, několik krajů i krajských měst. Mezi naše zákazníky se nově zařadilo také několik obchodních sítí,“ uvedl Lukáš Pokrupa, obchodní ředitel a člen představenstva CENTROPOL ENERGY. 

CENTROPOL ENERGY například dodává energie ministerstvům vnitra, spravedlnosti a životního prostředí. Mezi kraji je to například Moravskoslezský, Plzeňský, Liberecký a Středočeský. „Jde o významné zákazníky, pro které je nejdůležitějším kritériem nejnižší nabízená cena komodit. V loňském roce jsme tak dokázali nabídnout výhodné ceny nejen domácnostem, ale i velkým klientům,“ dodal Lukáš Pokrupa. 

Společnost nyní dodává elektřinu 296 tisícům zákazníků, zemní plyn pak 60 tisícům zákazníků. Podle prvních odhadů dosáhnou tržby firmy za loňský rok zhruba sedmi miliard korun. „Meziroční nárůst tržeb přibližně o 16 procent souvisí především s nárůstem počtu zákazníků, a tím i zvýšením spotřeby energií,“ doplnil obchodní ředitel CENTROPOL ENERGY.