CENTROPOL ENERGY utržil v prvním čtvrtletí 2,54 miliardy Kč

29. 4. 2014

„Máme za sebou velmi náročný vstup do roku 2014, který přinesl mírnou zimu a tedy nižší odběry energií, další pokles cen a stále silnější tlak konkurence. Udržení tržeb na loňské úrovni je tedy nepochybně úspěchem, o čemž svědčí i fakt, že tento výsledek patří k nejlepším na trhu,“ uvedl předseda představenstva a majitel CENTROPOL ENERGY Aleš Graf. Celkově si Centropol připsal za první kvartál před zdaněním zisk 124 milionů korun.

Společnost CENTROPOL ENERGY se i v 1. čtvrtletí 2014 orientovala především na domácnosti, přesto dokázala získat i řadu významných korporátních zákazníků, mezi které patří například Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ústecký kraj nebo pět velkých nemocnic. "Rozšíření našeho zákaznického portfolia o významné korporátní zákazníky přináší nejen zajímavá čísla odběrů, ale je i potvrzením stále významnějšího postavení Centropolu na trhu s energiemi,“ doplnil obchodní ředitel společnosti CENTROPOL ENERGY Lukáš Pokrupa.

Předseda představenstva Aleš Graf vidí rok 2014 jako období stabilizace trhu, kdy jsou už jednoznačně etablovaní silní hráči a odpadli ti nejslabší. Období velkých přesunů zákazníků by už pokračovat, podle jeho názoru, nemělo. „Teď půjde o to, kdo dokáže zákazníkům nabídnout lepší služby a kvalitnější servis. Věřím, že v tomto ohledu jsme dobře připraveni," říká Aleš Graf.

CENTROPOL ENERGY, a.s. působí na trhu s elektřinou již od roku 2007 a je jedním z největších alternativních dodavatelů v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává více než 330 tis. zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky CENTROPOL ENERGY patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti, několik krajů a krajských měst. CENTROPOL ENERGY dodává energie také maloobchodní síti ENAPO, pražské ZOO, Lesům ČR, řadě nemocnic a dalších firem.

CENTROPOL ENERGY, a.s. je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. V roce 2013 se společnost poprvé dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z pěti největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2013 podle neauditovaných výsledků osm miliard korun, což je o třetinu více než v roce 2012. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v září 2013.