Majitel CENTROPOL ENERGY Aleš Graf mezi manažery roku 2013

25. 4. 2014

Předseda představenstva CENTROPOL ENERGY Aleš Graf se zařadil mezi 72 nejúspěšnějších manažerů České republiky v rámci prestižní soutěže Manažer roku 2013. „Je to pro mě obrovská čest být v tak skvělé společnosti úspěšných žen a mužů z nejrůznějších odvětví. Tohle prestižní ocenění ovšem nevnímám jako cenu individuální, ale jako ocenění všech lidí v Centropolu od týmu manažerů až po pracovníky Call centra. Je to především zásluha jejich tvrdé práce,“ reagoval na ocenění Aleš Graf. Vzhledem k tomu, že je momentálně v zahraničí, přebíral ocenění obchodní ředitel Lukáš Pokrupa. „Máme z toho v Centroplu všichni obrovskou radost. Nepochybně to zvýší hrdost většiny zaměstnanců na firmu, pro kterou pracují,“ reagoval po převzetí ocenění Lukáš Pokrupa.

Majitel CENTROPOL ENERGY obdržel ocenění v kategorii poskytování služeb pro podnikatele. „Věřím, že tato cena i samotná účast ve finále tak prestižní soutěže přispějí k tomu, že Centropol, bude veřejnost vnímat jako stabilní, kvalitní a ekonomicky silnou společnost. Jsem pyšný na to, že malá firma z Ústí nad Labem je v rodině těch nejlepších,“ zhodnotil úspěch Aleš Graf.

Prestižní ceny Manažer roku udělují Česká manažerská asociace, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR od roku 1993. Je prezentací moderních metod firemního řízení, jejich vývoje a trendu. Umožňuje ocenit osobnosti managementu, prezentovat jejich výsledky širší veřejnosti a poukázat na jejich úlohu v rozvoji české ekonomiky. Ceny se udělovaly v rámci slavnostního vyhlašování, které se konalo na pražském Žofíně. 

CENTROPOL ENERGY, a.s. působí na trhu s elektřinou již od roku 2007 a je jedním z největších alternativních dodavatelů v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává více než 330 tis. zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky CENTROPOL ENERGY patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti, několik krajů a krajských měst. CENTROPOL ENERGY dodává energie také maloobchodní síti ENAPO, pražské ZOO, Lesům ČR, řadě nemocnic a dalších firem. 

CENTROPOL ENERGY, a.s. je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. V roce 2013 se společnost poprvé dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z pěti největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2013 podle neauditovaných výsledků osm miliard korun, což je o třetinu více než v roce 2012. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v září 2013.