Praha se rozloučila s vysokými účty za plyn

23. 10. 2014

Hlavní město Praha v roce 2015, díky nákupu prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy, ušetří proti letošnímu roku téměř 6 milionů korun. „Nákup plynu přes komoditní burzu je dalším důkazem, že jsme o úsporách pouze nemluvili. Účty za energie patří k nejvyšším položkám v hospodaření většiny organizací, takže úspora v této oblasti bude významným přínosem,“ říká primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček.

Pražský magistrát se zařadil do stále se rozrůstajících řad veřejných institucí, které objevily kouzlo nákupu elektřiny a plynu prostřednictvím komoditní burzy. Ta zákazníkům, kteří mají povinnost nakupovat podle zákona o veřejných zakázkách, zajišťuje většinou nejnižší cenu na trhu. „Souboj, jaký jsme svedli s konkurenty o dodávky pro Prahu, jsem dlouho nezažil. Snaha uspět srazila cenu na opravdové minimum, přesto je pro nás ctí, že budeme dodávat hlavnímu městu,“ říká technický ředitel CENTROPOL ENERGY Petr Landovský.

Dodávky zemního plynu maloodběru i středoodběru budou proudit nejen do administrativních budov magistrátu, ale také je využijí divadla, muzea, knihovny, základní, střední a mateřské školy a mnoho dalších městem řízených institucí.