Vážení zákazníci, omlouváme se, ale operátoři na naší zákaznické lince v těchto dnech řeší větší počet požadavků, než je obvyklé. Abyste se vyhnuli čekání na telefonu, využijte naši samoobsluhu.

×

Jak zadat kontrolní odečet pro domácnost?

Kontrolní odečet Vám pomůže při zahájení smlouvy, změně produktu, změně ceny na konci roku nebo změně technických parametrů.

Stačí opsat aktuální stav z elektroměru nebo plynoměru, poslat nám jej a my ho předáme distributorovi k zaevidování do řádného vyúčtování. Jedná se o záznam spotřebované energie. Na předání distribuci máme 30 kalendářních dní pro elektřinu a 14 dní pro plyn. Tento typ odečtu můžete zadat i přímo v online samoobsluze. Kontrolní samoodečet můžete zaslat kdykoliv v průběhu kalendářního roku. Maximální počet je 10 odečtů za jeden kalendářní rok.

Kontrolní odečet Vám pomůže kontrolovat spotřebu v průběhu roku (například konec a začátek topné sezóny, odjez na dovolenou, pronájem bytu, apod.).

Při samoodečtu zadejte čísla, která vidíte na elektroměru nebo plynoměru. Pokud nevíte číslo měřidla, najdete jej na posledním vyúčtování spotřeby.